Портфоліо

Мій кабінет

Для користувачів Продакшн-SHOP

Забули пароль
Реєстрація

Наші друзі (Facebook)

Pro Tools - довідник

[Ctrl] + [О]

Відкрити іншу сесію (проект)


 

[Ctrl]+[D]

Створення дублікату


 

[Alt]+[R]

Створення декількох дублікатів


 

[Ctrl] + [E]

Розрізання кліпів на доріжках


 

[Alt] + [0]

Виклик вікна квантування


 

 [Alt] + [Shift] + [3]

Обєднання кліпів


 

 [Ctrl] + [Т]

Вирізання фрагменту кліпу з ліквідацією непотрібних частин


 

[Ctrl] + [N]

Створення нового треку


 

 [Ctrl] + [=]

Перемикання між вікном редагування та вікном мікшера


 

 [Ctrl]+[Shift]+[I]

Імпорт аудіо


 

[F1]

Режими редагування: перемикач режиму Shuffle

shiffle


 

 [F2]

Режими редагування: перемикач режиму Slip

slip


 

[F3]

Режими редагування: перемикач режиму Spot

spot


 

[F4]

Режими редагування: перемикач режиму Grid

grid


 

[F5]

Інструмент Zoom (Масштабування)

zoom


 

 [F6]

Інструмент Trim Tool (Підрізання країв)

 trim


 

 [F7]

Інструмент Selector Tool (Інструмент виділення та вибору)

selector tool


 

[F8]

Інструмент Grabber Tool (Захват і переміщення)

grabber


 

 [Alt] + [Т]

Виклик вікна Транспозиції вредагуванні міді-даних


 

 Ctrl + "[" 

 Ctrl + "]"

Горизонтальне масштабування, або горизонтальний зумінг


 

 Ctrl + alt + "[" 

 Ctrl + alt + "]"

Масштабування хвилі (Waveform) в середині кліпу


Ctrl + F

Управління та додавання фейдерів


Real time web analytics, Heat map tracking

Яндекс.Метрика

6117Не думав що і мені доведеться мати справу з цією помилкою, оскільки вона належить до таких, які трапляються вкрай рідко. Та все ж і мені довелося з нею ознайомитися. Річ у тім що мій комп зазнав певного апгрейду: я вирішив доставити для системи SSD диск. Відтак довелося повністю перевстановлювати систему і звісно усі програми разом з ProTools. І ось коли усе ніби мало запрацювати, під час запуску та сканування плагінів програма викинула AAE error – 6117. Буду об’єктивним, перед тим ще з’явилося повідомлення, що не вдається ініціалізувати звуковий інтерфейс.

Та парадокс у цій ситуації в тому, що і драйвера звукового інтерфейсу уже були встановлені, і він пречудово працював з іншими програмами. Отож подався на пошуки в мережу.

 

Проблема:

Насправді, джерелом виникнення даної помилки є відсутність драйверів звукової карти. Ну це так офіційно, хоча не завжди, як і в моєму випадку. Тобто програма не бачить з чим її працювати, і про це повідомляє кодом 6117. Що робити в такій ситуації?

Шляхи вирішення:

Найпростіший спосіб це за інсталювати драйвер ASIO4ALL, який би мав заповнити прогалину в недостачі драйверів. Та знову ж не у моєму випадку, оскільки драйвера є, і вони цілком працездатні. Рухаюся далі в пошуках. Наступна порада: під час запуску програми притримати клавішу “N”. І одразу нам би мав відкритися доступ до Playback Engine, де можна уже в ручному режимі дати програмі зрозуміти з яким інтерфейсом працювати вказавши його у списку. Та знову ж у моєму випадку клавіша “N” не спрацювала, доступ до Playback Engine не відкрився, а одразу з’явилося повідомлення про помилку.  Отож надія залишалася на непримітний третій спосіб, який для мене виявився дуже дивним. І так для початку на панелі задач клікаємо по іконці динаміка правою клавішею миші. В меню обираємо «Пристрої відтворення» і у вкладках «Відтворення» та «Запис» вимикаємо усі канали та інтерфейси. І пробуємо ще раз запустити ProTools. І о диво – програма запустилася без будь-яких проблем. Далі знову йдемо до динаміка і вмикаємо усі канали і інтерфейси в вкладках «Відтворення» та «Запис». Усе працює. Повторний перезапуск програми проблем не виявив.

Насправді що це? Звісно недопрацювання програмістів, оскільки дана проблема вирішується таким способом не лише у елітарних версіях ProTools, але навіть й у безкоштовній версії. Але як би там не було, ми все таки любимо ProTools за його (її) переваги, тому озброївшись знаннями як уникати аварійних ситуацій готові закрити очі на дрібні недопрацювання. До речі у ваших випадках варто попробувати усі три способи вирішення, оскільки кожен випадок є індивідувальним. Сподіваюся це ще один крок до стабільнішої роботи у програмі ProTools. Гарних вам сесій на ProTools.

PRO TOOLS ПЛІТКИ

PRO TOOLS ШПАРГАЛКА

PRO TOOLS ПУБЛІКАЦІЯ НА ТЕМУ

PRO TOOLS УРОКИ

Ми на Facebook