Портфоліо

Мій кабінет

Для користувачів Продакшн-SHOP

Забули пароль
Реєстрація

Наші друзі (Facebook)

Pro Tools - довідник

[Ctrl] + [О]

Відкрити іншу сесію (проект)


 

[Ctrl]+[D]

Створення дублікату


 

[Alt]+[R]

Створення декількох дублікатів


 

[Ctrl] + [E]

Розрізання кліпів на доріжках


 

[Alt] + [0]

Виклик вікна квантування


 

 [Alt] + [Shift] + [3]

Обєднання кліпів


 

 [Ctrl] + [Т]

Вирізання фрагменту кліпу з ліквідацією непотрібних частин


 

[Ctrl] + [N]

Створення нового треку


 

 [Ctrl] + [=]

Перемикання між вікном редагування та вікном мікшера


 

 [Ctrl]+[Shift]+[I]

Імпорт аудіо


 

[F1]

Режими редагування: перемикач режиму Shuffle

shiffle


 

 [F2]

Режими редагування: перемикач режиму Slip

slip


 

[F3]

Режими редагування: перемикач режиму Spot

spot


 

[F4]

Режими редагування: перемикач режиму Grid

grid


 

[F5]

Інструмент Zoom (Масштабування)

zoom


 

 [F6]

Інструмент Trim Tool (Підрізання країв)

 trim


 

 [F7]

Інструмент Selector Tool (Інструмент виділення та вибору)

selector tool


 

[F8]

Інструмент Grabber Tool (Захват і переміщення)

grabber


 

 [Alt] + [Т]

Виклик вікна Транспозиції вредагуванні міді-даних


 

 Ctrl + "[" 

 Ctrl + "]"

Горизонтальне масштабування, або горизонтальний зумінг


 

 Ctrl + alt + "[" 

 Ctrl + alt + "]"

Масштабування хвилі (Waveform) в середині кліпу


Ctrl + F

Управління та додавання фейдерів


Real time web analytics, Heat map tracking

Яндекс.Метрика

Все про Pro Tools

pro tools2018Якось важко звикнути до того що у назві Pro Tools стільки цифр, проте їх стає ще більше. На днях компанія Avid оголосила про випуск чергового оновлення нещодавно випущеного продукту.

protools plitkyДавненьки ми не писали про безкоштовні плагіни, які б підійшли до програми Pro Tools. Проте цього разу особливий виробник: Blue Cat Audio. У нього одразу декілька плагінів варті уваги. І якщо у вас немає аналогів - вони стануть лосить хорошим замінником. Насамперед це Blue Cat's Chorus, який здатний втерти носа навіть платним плагінам. Також окремо увагу варто звернути на Blue Cat's FreqAnalyst - аналайзер, який стане в нагоді для зведення. Зрештую тут є безкоштовний фленджер, параметричний еквалайзер і ще багато чого. Звісно усі плагіни підтримують розширення ААХ.

Та зрештою у даного виробника є ще один цікавий плагін (нажаль платний) Blue Cat's PatchWork - це ваша можливість взагалі незалежати від обмеження Pro Tools щодо розширень. З його допомогою ви можете приєднати усі наявні плагіни та віртуальні інструменти з розширеннями VST, DХІ і ін. 

protool10Заголовок ніби й нічого не обіцяє цікавого, проте це один з ключових уроків по редагуванню аудіо у програмві Pro Tools. Функціональні ситеми Elastic Audio перетворюють програму Pro Tools у справжнього чарівника, доповнюючи її функціоналом якого нам тут так бракувало. Ми ці функції знаємо під різними іменанми: "вирівнювання аудіо", "квантування аудіо" аудіокореутор тону і т.д. Насправді усе це присутнє в Pro Tools і щодо квантування аудіо працює усе просто навідмінно: швидко, зручно і інтуєтивно зрозуміло. Правда де шукати управління цими функціями - знову ж загадка. Тому дивимось відео, і сподіваюся що ваші мікси після перегляду будуть звучати рівно.

protools shpargalkaУ даній шпаргалці ніби й нічого особливого: повертаємось до стартів, і намагаємося розібратися в основоположних поняттях чим відрізняється сесія від проекту. Тож для бувалих протулзівців дане відео буде цікавим поскільки постільки. та все ж навіщо його створили? Насамперед промоніторивши форуми, здивував факт що дане питання дуже часто зустрічається в топах. Це було першою причиною створення даної шпаргалки. Ну а другою причиною стало бажання рано чи пізно створити свій персональний курс з вивчення Pro Tools, який мав би формуватися з шпаргалок. Тож як без основ. Тому у даному відео розбираємо не лишень у різницях між термінами, а також як створити сесію і на які налаштування варто звертати увагу.

iloc cloudСправді такі запитання почали виникати після презентації нової версії Pro Tools 2018. Для тих хто ще не знає що таке ILoc, нагадаємо що це електронний ліцензійний ключ, без якого не буде працювати жодна ліцензійна версія програми Pro Tools. Ззовні він виглядає як невелика флешка на яку записані дані ліцензії. Так от, для того щоб Pro Tools працював, ця флешка має бути завжди увімкнути в USB порт вашого комп’ютера.

protools shpargalkaПро що йдеться? Мова йде про налаштування програми Pro Tools, при яких вона працює максимально стабільно та ефективно. Взагалі в серії уроків є спеціальне відео на дану тематику. Проте там мова йде про версію 10, а в 11 та 12 версіях уся ситема налаштування оптимізація зазнала кардинальних змін. З одного боку вона стала простішою як на мене, з іншого боку не завжди ефективною, оскільки підходить не до усіх комплектів вашо компютерного заліза. Тобто десь працює надзвичайно ефективно, а десь буде застопорюватися. Мрва йде про динамічний плагін, який сам регулює усі параметри під конкретний момент. завдяки йому навіть при великому буфері затримка буде мінімальною, оскільки даний плагін сам приймає рішення як розподіляти ресурси між ядрами процера, оперативкою і ти жеж буфером затримки. зазначу лишень одне: для ефективної роботи даного динамічного плагіна необхідно достатньо потужний комп. Не менше 4 ядер і не менше 8 гГб оперативки.

pro tools2018А перші висновки уже можна робити, оскільки нову версію програми було презентовано на  NAMM 2018. І так судячи з усього, на нас очікує радикальна зміна нумерації версії програм. Видно компанія Avid усе таки забобонна і не наважилась випустити у світ  Pro Tools 13, будучи переконаною, що на цю версію очікуватиме маркетингове фіаско. Отож під якою назвою ми тепер будемо зустрічати нову версію Pro Tools?

protool10Продовжуємо серію уроків по програмі Pro Tools. У цьому уроці говоримо про такі вжливі сосенти як створення лупів у програмі Pro Tools і тонкощі роботи з таким явищем як луп (loop) або звукова, хоча швидше барабанна петля. дане відео буде актуальним для версій 10, 11, 12. 

 

(Версія выдновлена для показу)

PRO TOOLS ПЛІТКИ

PRO TOOLS ШПАРГАЛКА

PRO TOOLS ПУБЛІКАЦІЯ НА ТЕМУ

PRO TOOLS УРОКИ

Ми на Facebook