Портфоліо

Мій кабінет

Для користувачів Продакшн-SHOP

Забули пароль
Реєстрація

Наші друзі (Facebook)

Pro Tools - довідник

[Ctrl] + [О]

Відкрити іншу сесію (проект)


 

[Ctrl]+[D]

Створення дублікату


 

[Alt]+[R]

Створення декількох дублікатів


 

[Ctrl] + [E]

Розрізання кліпів на доріжках


 

[Alt] + [0]

Виклик вікна квантування


 

 [Alt] + [Shift] + [3]

Обєднання кліпів


 

 [Ctrl] + [Т]

Вирізання фрагменту кліпу з ліквідацією непотрібних частин


 

[Ctrl] + [N]

Створення нового треку


 

 [Ctrl] + [=]

Перемикання між вікном редагування та вікном мікшера


 

 [Ctrl]+[Shift]+[I]

Імпорт аудіо


 

[F1]

Режими редагування: перемикач режиму Shuffle

shiffle


 

 [F2]

Режими редагування: перемикач режиму Slip

slip


 

[F3]

Режими редагування: перемикач режиму Spot

spot


 

[F4]

Режими редагування: перемикач режиму Grid

grid


 

[F5]

Інструмент Zoom (Масштабування)

zoom


 

 [F6]

Інструмент Trim Tool (Підрізання країв)

 trim


 

 [F7]

Інструмент Selector Tool (Інструмент виділення та вибору)

selector tool


 

[F8]

Інструмент Grabber Tool (Захват і переміщення)

grabber


 

 [Alt] + [Т]

Виклик вікна Транспозиції вредагуванні міді-даних


 

 Ctrl + "[" 

 Ctrl + "]"

Горизонтальне масштабування, або горизонтальний зумінг


 

 Ctrl + alt + "[" 

 Ctrl + alt + "]"

Масштабування хвилі (Waveform) в середині кліпу


Ctrl + F

Управління та додавання фейдерів


Real time web analytics, Heat map tracking

Яндекс.Метрика

PRO TOOLS Шпаргалка

protools shpargalkaУ даній шпаргалці ніби й нічого особливого: повертаємось до стартів, і намагаємося розібратися в основоположних поняттях чим відрізняється сесія від проекту. Тож для бувалих протулзівців дане відео буде цікавим поскільки постільки. та все ж навіщо його створили? Насамперед промоніторивши форуми, здивував факт що дане питання дуже часто зустрічається в топах. Це було першою причиною створення даної шпаргалки. Ну а другою причиною стало бажання рано чи пізно створити свій персональний курс з вивчення Pro Tools, який мав би формуватися з шпаргалок. Тож як без основ. Тому у даному відео розбираємо не лишень у різницях між термінами, а також як створити сесію і на які налаштування варто звертати увагу.

protools shpargalkaПро що йдеться? Мова йде про налаштування програми Pro Tools, при яких вона працює максимально стабільно та ефективно. Взагалі в серії уроків є спеціальне відео на дану тематику. Проте там мова йде про версію 10, а в 11 та 12 версіях уся ситема налаштування оптимізація зазнала кардинальних змін. З одного боку вона стала простішою як на мене, з іншого боку не завжди ефективною, оскільки підходить не до усіх комплектів вашо компютерного заліза. Тобто десь працює надзвичайно ефективно, а десь буде застопорюватися. Мрва йде про динамічний плагін, який сам регулює усі параметри під конкретний момент. завдяки йому навіть при великому буфері затримка буде мінімальною, оскільки даний плагін сам приймає рішення як розподіляти ресурси між ядрами процера, оперативкою і ти жеж буфером затримки. зазначу лишень одне: для ефективної роботи даного динамічного плагіна необхідно достатньо потужний комп. Не менше 4 ядер і не менше 8 гГб оперативки.

protools shpargalkaВи - власник такого прибору як DAW-контролер. Фактично перед вами повноцінний, майже аналогтвий мікшерний пульт. Проте коли ви його підєднуєте до програми Протулс (Pro Tools) усі ці мікшерні опції (фейдера, транспортана панель) не функціонують. Чому?. Насправді DAW-контролер сам по собі є прибором нестандартизованим, тому для того щоб використовувати його наповну необхідно його налаштувати, а також налаштувати програму під нього. Отож в даному відео розповідаємо про те як підготувати Протулс (pro tools) для роботи з DAW-контролером. Демонструємо це на прикладі інтерфейсу з контролером m-audio project mix.

protools shpargalkaВ останній період у мене почастішали випадки, коли на студію приходять клієнти з готовою мінусовою фонограмою з потребою записати лише вокал. І ось тут власне починалися танці з барабаном – визначення темпу мінусовки. Для чого це необхідно, думаю не варто розповідати. Хоча для початківців зазначу, що такі дані суттєво зекономлять вам час і нерви, оскільки темпова синхронізація дає змогу дублювати приспіви, втручатися у довжину звучання тієї ж мінусовки і ще багато іншого. Раніше усе відбувалося просто: відкривав Cubase де такі речі здійснюються набагато швидше (вмикав метроном і підбирав темп відповідно до ритму). А відтак знаючи темп, відкривав уже мінусовку у Pro Tools і лишень переміщав  кліп, щоб перша доля співпадала з першою долею на лінійці. Ось і усе. Та в один прекрасний момент у мене Cubase відмовився відкриватися, отож довелося усе робити у Pro Tools.

protools shpargalkaВітаю в проекті "Все про Pro Tools". Наразі у нас вийшов нестандартний випуск ПроТулс шпаргалки у текстовій формі, а не у відеоформаті. Та все ж таким чином сподіваюся ми станемо дещо оперативнішими. Насправді приємно знати, що у нашого проекту є уже послідовники та учні, які відверто підганяють і додають родзинки своїми запитаннями. І ось чергове запитання: "Як з допомогою гарячих клавіш у Про Тулс робити горизонтальне масштабування". 

 

 

PRO TOOLS ПЛІТКИ

PRO TOOLS ШПАРГАЛКА

PRO TOOLS ПУБЛІКАЦІЯ НА ТЕМУ

PRO TOOLS УРОКИ

Ми на Facebook