Портфоліо

Мій кабінет

Для користувачів Продакшн-SHOP

Забули пароль
Реєстрація

Наші друзі (Facebook)

Pro Tools - довідник

[Ctrl] + [О]

Відкрити іншу сесію (проект)


 

[Ctrl]+[D]

Створення дублікату


 

[Alt]+[R]

Створення декількох дублікатів


 

[Ctrl] + [E]

Розрізання кліпів на доріжках


 

[Alt] + [0]

Виклик вікна квантування


 

 [Alt] + [Shift] + [3]

Обєднання кліпів


 

 [Ctrl] + [Т]

Вирізання фрагменту кліпу з ліквідацією непотрібних частин


 

[Ctrl] + [N]

Створення нового треку


 

 [Ctrl] + [=]

Перемикання між вікном редагування та вікном мікшера


 

 [Ctrl]+[Shift]+[I]

Імпорт аудіо


 

[F1]

Режими редагування: перемикач режиму Shuffle

shiffle


 

 [F2]

Режими редагування: перемикач режиму Slip

slip


 

[F3]

Режими редагування: перемикач режиму Spot

spot


 

[F4]

Режими редагування: перемикач режиму Grid

grid


 

[F5]

Інструмент Zoom (Масштабування)

zoom


 

 [F6]

Інструмент Trim Tool (Підрізання країв)

 trim


 

 [F7]

Інструмент Selector Tool (Інструмент виділення та вибору)

selector tool


 

[F8]

Інструмент Grabber Tool (Захват і переміщення)

grabber


 

 [Alt] + [Т]

Виклик вікна Транспозиції вредагуванні міді-даних


 

 Ctrl + "[" 

 Ctrl + "]"

Горизонтальне масштабування, або горизонтальний зумінг


 

 Ctrl + alt + "[" 

 Ctrl + alt + "]"

Масштабування хвилі (Waveform) в середині кліпу


Ctrl + F

Управління та додавання фейдерів


Real time web analytics, Heat map tracking

Яндекс.Метрика

PRO TOOLS Публікації на тему

protools plitkyДавненьки ми не писали про безкоштовні плагіни, які б підійшли до програми Pro Tools. Проте цього разу особливий виробник: Blue Cat Audio. У нього одразу декілька плагінів варті уваги. І якщо у вас немає аналогів - вони стануть лосить хорошим замінником. Насамперед це Blue Cat's Chorus, який здатний втерти носа навіть платним плагінам. Також окремо увагу варто звернути на Blue Cat's FreqAnalyst - аналайзер, який стане в нагоді для зведення. Зрештую тут є безкоштовний фленджер, параметричний еквалайзер і ще багато чого. Звісно усі плагіни підтримують розширення ААХ.

Та зрештою у даного виробника є ще один цікавий плагін (нажаль платний) Blue Cat's PatchWork - це ваша можливість взагалі незалежати від обмеження Pro Tools щодо розширень. З його допомогою ви можете приєднати усі наявні плагіни та віртуальні інструменти з розширеннями VST, DХІ і ін. 

iloc cloudСправді такі запитання почали виникати після презентації нової версії Pro Tools 2018. Для тих хто ще не знає що таке ILoc, нагадаємо що це електронний ліцензійний ключ, без якого не буде працювати жодна ліцензійна версія програми Pro Tools. Ззовні він виглядає як невелика флешка на яку записані дані ліцензії. Так от, для того щоб Pro Tools працював, ця флешка має бути завжди увімкнути в USB порт вашого комп’ютера.

ProTools HDX system rightУ минулій публікації ми спробували зрозуміти що таке спец залізо для систем Pro Tools. До речі дана стаття спонукала мене піти на цікавий експеримент і врешті спробувати придбати бодай якийсь з приборів, щоб зрозуміти, що вони собою являють і чи вартує тих грошей, які б мали витратити за обладнання. А воно і сьогодні коштує добряче. Не один місяць пошуків по форумах, барахолках хоча і не дав відповіді на поставлені питання, проте дав більш ґрунтовніше розуміння що до чого і як усе це працює. Тому сьогодні спробуємо розповісти дещо детальніше (наскільки це вдалося мені зрозуміти з доступної інформації) про три культові серії чи системи Pro Tools, які і сьогодні впливають на світову індустрію звукозапису.

Multiply enЧим завжди вирізнялася програма Pro Tools так це фундаментальними плагінами, які йшли уже по замовчуванню в комплекті. Але якось персонально мені бракувало хоруса. Щось лишень тут було недотягнути. І осьсеред серії безкоштовних плагінів виявляється є достатньо непогані хоруси.Компанія Acon Digital змайструвала непоганого і достатньо простого в користувані плагіну з імітацією до 6 голосів одночасного звучання.

span large1024Не знаю досі чому, але розробники великих DAW якось не спішать комплектувати свої програми хорошими аналайзерами. Насправді річ дуже корисна і у власній практиці фактично жоден мікс не обходиться без використання аналайзера, який при правельному застосуванні допоможе досягнути доброго результату. І ось нарешті є й аналайзер для програми Pro Tools від компанії Voxengo. Колись доводжилось мати справу з плагіном GlissEQ цього виробника. Надзвичайно креативне рішення помістити в одному дисплеї аналайзери декількох треків, що суттєво полегшувало пошук конфліктів. Та нажаль даний плагін сьогодні є платним, і малодоступним загалу.

PRO TOOLS ПЛІТКИ

PRO TOOLS ШПАРГАЛКА

PRO TOOLS ПУБЛІКАЦІЯ НА ТЕМУ

PRO TOOLS УРОКИ

Ми на Facebook