Портфоліо

Мій кабінет

Для користувачів Продакшн-SHOP

Забули пароль
Реєстрація

Наші друзі (Facebook)

Pro Tools - довідник

[Ctrl] + [О]

Відкрити іншу сесію (проект)


 

[Ctrl]+[D]

Створення дублікату


 

[Alt]+[R]

Створення декількох дублікатів


 

[Ctrl] + [E]

Розрізання кліпів на доріжках


 

[Alt] + [0]

Виклик вікна квантування


 

 [Alt] + [Shift] + [3]

Обєднання кліпів


 

 [Ctrl] + [Т]

Вирізання фрагменту кліпу з ліквідацією непотрібних частин


 

[Ctrl] + [N]

Створення нового треку


 

 [Ctrl] + [=]

Перемикання між вікном редагування та вікном мікшера


 

 [Ctrl]+[Shift]+[I]

Імпорт аудіо


 

[F1]

Режими редагування: перемикач режиму Shuffle

shiffle


 

 [F2]

Режими редагування: перемикач режиму Slip

slip


 

[F3]

Режими редагування: перемикач режиму Spot

spot


 

[F4]

Режими редагування: перемикач режиму Grid

grid


 

[F5]

Інструмент Zoom (Масштабування)

zoom


 

 [F6]

Інструмент Trim Tool (Підрізання країв)

 trim


 

 [F7]

Інструмент Selector Tool (Інструмент виділення та вибору)

selector tool


 

[F8]

Інструмент Grabber Tool (Захват і переміщення)

grabber


 

 [Alt] + [Т]

Виклик вікна Транспозиції вредагуванні міді-даних


 

 Ctrl + "[" 

 Ctrl + "]"

Горизонтальне масштабування, або горизонтальний зумінг


 

 Ctrl + alt + "[" 

 Ctrl + alt + "]"

Масштабування хвилі (Waveform) в середині кліпу


Ctrl + F

Управління та додавання фейдерів


Real time web analytics, Heat map tracking

Яндекс.Метрика

protool2018Об’єктивно але заплутуюся у видозмінах нових версій Pro Tools і знову ж з ліцензуванням як намене допускається чергова маркетингова помилка, яка робить у деякому розумінні використання Pro Tools нелогічним. Та про все по порядку.

 

Як вже згадував в попередніх публікаціях, компанія AVID побоялася цифри 13 і вирішила змінити маркування нових версій програми Pro Tools. Тепер маємо Pro Tools2018. Так от ми тепер можемо зустріти ось таку повну назву програми Pro Tools 2018.4. Що це буде означати? Насправді все просто: версія програми випущена в 2018 році з оновленням у квітні місяці. Тобто ця перша цифра після року буде означати місяць оновлення. Якщо в місяці передбачено декілька оновлень то зможемо зустріти скажімо ось таке маркування: Pro Tools 2018.4.1. І знову ж деякі системи у показах релізу нездатні відтворити велику кількість цифр, тому там буде відбуватися скорочення і програма посте ось з такими цифрами: Pro Tools 18.4.1. Чи вплине ця перестановка на якість і логічність програми уже незабаром побачимо.

Тепер про ліцензування. Поряд з традиційним iLok з’явиться така фігня як iLok Cloud. Її ідея по піонерськи хороша, але знову ж продумана через зад, як і перехід з RTAS на AAX. Судіть самі: створення iLok Cloud було покликане надати можливість користувачам використовувати програму на багатьох машинах. Тобто судячи з опису цієї функції ключ стає віртуальним десь на хмаринці і через мережу надає дозвіл використання Pro Tools на багатьох апаратах. Та знову ж для використання усіх плагінів ті мають володіти підтримкою iLok Cloud. І вуаля: на сьогодні підтримкою iLok Cloud володіють лише плагіни компанії Avid, тобто усі ваші придбання від інших розробників можете засунути собі до одного місця при використанні iLok Cloud. Звісно пройде час і потрохи інші компанії почнуть налагоджувати підтримку новомодної фічі, та все ж за цей період розколисування велика частина користувачів перейде на інші DAW щоб залишатися з улюбленими і звичними плагінами. Складається враження що у компанії AVID хтось у маркетинговому відділі цілеспрямовано робить усе щоб вибити компанію з ринку, а верхівка так само цілеспрямовано цього не помічає.. Та все ж по живемо і побачимо наскільки оправданими були такі дії.

І на завершення в останньому з релізів Pro Tools 2018.4 включено повний пакет плагінів від Avid. Їх є 75. Не більше і не менше. Та чи достатньо цього для творчості?

PRO TOOLS ПЛІТКИ

PRO TOOLS ШПАРГАЛКА

PRO TOOLS ПУБЛІКАЦІЯ НА ТЕМУ

PRO TOOLS УРОКИ

Ми на Facebook