Портфоліо

Мій кабінет

Для користувачів Продакшн-SHOP

Забули пароль
Реєстрація

Наші друзі (Facebook)

Pro Tools - довідник

[Ctrl] + [О]

Відкрити іншу сесію (проект)


 

[Ctrl]+[D]

Створення дублікату


 

[Alt]+[R]

Створення декількох дублікатів


 

[Ctrl] + [E]

Розрізання кліпів на доріжках


 

[Alt] + [0]

Виклик вікна квантування


 

 [Alt] + [Shift] + [3]

Обєднання кліпів


 

 [Ctrl] + [Т]

Вирізання фрагменту кліпу з ліквідацією непотрібних частин


 

[Ctrl] + [N]

Створення нового треку


 

 [Ctrl] + [=]

Перемикання між вікном редагування та вікном мікшера


 

 [Ctrl]+[Shift]+[I]

Імпорт аудіо


 

[F1]

Режими редагування: перемикач режиму Shuffle

shiffle


 

 [F2]

Режими редагування: перемикач режиму Slip

slip


 

[F3]

Режими редагування: перемикач режиму Spot

spot


 

[F4]

Режими редагування: перемикач режиму Grid

grid


 

[F5]

Інструмент Zoom (Масштабування)

zoom


 

 [F6]

Інструмент Trim Tool (Підрізання країв)

 trim


 

 [F7]

Інструмент Selector Tool (Інструмент виділення та вибору)

selector tool


 

[F8]

Інструмент Grabber Tool (Захват і переміщення)

grabber


 

 [Alt] + [Т]

Виклик вікна Транспозиції вредагуванні міді-даних


 

 Ctrl + "[" 

 Ctrl + "]"

Горизонтальне масштабування, або горизонтальний зумінг


 

 Ctrl + alt + "[" 

 Ctrl + alt + "]"

Масштабування хвилі (Waveform) в середині кліпу


Ctrl + F

Управління та додавання фейдерів


Real time web analytics, Heat map tracking

Яндекс.Метрика

pro tools2018А перші висновки уже можна робити, оскільки нову версію програми було презентовано на  NAMM 2018. І так судячи з усього, на нас очікує радикальна зміна нумерації версії програм. Видно компанія Avid усе таки забобонна і не наважилась випустити у світ  Pro Tools 13, будучи переконаною, що на цю версію очікуватиме маркетингове фіаско. Отож під якою назвою ми тепер будемо зустрічати нову версію Pro Tools?

 

Насправді там ніхто не ламав собі голову над назвою і назвали програму Pro Tools 2018. Принаймі під таким брендом (можливо експереминтальним) вона була презентована на NAMM 2018.  Та все ж на відміну від оновлення складається враження, що цього разу нам пропонують суттєво новий продукт. Багато змін зазнав існтрумент роботи з міді. Судячи з описів, там з'явився новий движок, який буде фіксувати усе, що ви робите з нотами чи міді-інформацією. Це зроблено для того, щоб зберегти найкращі дублі, які ви можливо награли в процесі репетиції. Тепер навіть їх не врежимі запису можна буде відтворити та використати. 

Багато нововведень у роботі з плей-листами, з'явилась додаткова система команд, які можна зреалізувати здопомогою гарячих клавіш. З корисних як на мене опцій стало впровадження у канали мікшерного пульта індикатора кривої застосованого параметричного еквалайзера. Тепер позиції останнього можна відстежити одразу на мікшері без входу у сам плагін. Десь уже таке бачив, проте в Pro Tools воно буде особливо доречним. Також розробники обіцяють більш гнучкішу систему ліцензування.

pro tools eq 2018

Загалом Pro Tools 2018 постане перед користувачем у зміненому дизайні, хоча радше це будуть еволійні, а не революційні зміни, і все ж добре нам знайомий  Pro Tools буде там легко впізнаватись. Врешті і звичними будуть версії: First, Standart i HD. Щодо найпростішої версії тут дещо розшириться функціонал і додадуться ширші опції в редагуванні міді. Також розробник обіцяє проводити оновлення цієї версії синхронно з старшими братами, а не так як було у версії 12.

Ось таким мабуть буде Pro Tools версії 2018 року. Хоча огляд і є досить поверхневим через обмаль інформації, та все ж обіцяні зміни як на мене є доречними, оскільки Pro Tools завжди програвав іншим DAW саме в можливостях по роботі з міді, таким чином стаючи програмним комплексом виключно для роботи з аудіо. Версія 2018 року має цей баланс судячи з інформації зрушити з мертвої точки. Ну що ж поживемо - побачимо. Сподіваюся колись випаде нагода протестувати дану версію і розповісти детальніше про її особливості та переваги. 

PRO TOOLS ПЛІТКИ

PRO TOOLS ШПАРГАЛКА

PRO TOOLS ПУБЛІКАЦІЯ НА ТЕМУ

PRO TOOLS УРОКИ

Ми на Facebook